ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3395490
*
nr 339 5490
Spegel
1800-tal , H.226
Utrop:
3.500 kr
Såld:
3.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 13:50:50
1
3.100 kr
5/12 14:40:27
2
2.900 kr
5/12 14:41:33
2
3.500 kr
6/12 15:00:30
3
3.600 kr
6/12 15:37:41
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 339 5490
Spegel
1800-tal , H.226
Utrop: | 3.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 13:50:50 | 1 | 3.100 kr |
5/12 14:40:27 | 2 | 2.900 kr |
5/12 14:41:33 | 2 | 3.500 kr |
6/12 15:00:30 | 3 | 3.600 kr |
6/12 15:37:41 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27